Plyn poráží vodu ve vzduchotechnice

Doposud běžnou praxí při návrhu vzduchotechnických jednotek bylo použití teplovodního výměníku pro ohřev vzduchu. Důvodem byly vlastnosti a předsudky z dob minulých, které dnes již dávno neplatí, např. malý rozsah výkonu, složitá regulace požadované teploty apod.

Dnes je tomu jinak. Vzduchotechnické jednotky Windmax s plynovými výměníky mají dostatečný rozsah výkonů i jednoduchou regulaci a dosahují přesné požadované teploty. Navíc jim nehrozí problém se zamrzáním teplonosného média.

Hlavní výhody plynových výměníků

  • netrpí zamrzáním
  • řada s výkonem od 5 kW až po 1MW
  • regulace 0–10 V
  • plní Ekodesign 2018/2021
  • celonerezový výměník s minimem sváru

Pro ohřev vzduchu používají plynové kondenzační výměníky s obrovským rozsahem výkonu plynule regulovaným signálem 0-10 V, např. u modelu PCH420 je to 22 až 389 kW. Vzduchotechnické jednotky Windmax splňují parametry požadované od 1.1.2018 dle nařízení Komise (EU) 1253/2014 o ekodesignu větracích jednotek. Kromě komplexních obousměrných jednotek s rekuperací dodáváme pro zajištění větrání také levnější variantu. Řešením jsou jednosměrné větrací jednotky, které zajistí nucený přívod čerstvého vzduchu s plynovým ohřevem a odvod vzduchu pomocí přetlakových klapek.

Důležité je upozornit na to, že i plynové výměníky musí nově splňovat požadavky na ekodesign ohřívačů vzduchu dle nařízení Komise (EU) 2016/2281. Výměníky používané v jednotkách Windmax splňují požadavky pro rok 2018, ale také pro rok 2021. Toto řešení plně nahrazuje problémy s vodními výměníky při zajištění stejného komfortu v rozsahu výkonu a snadné regulaci.

Řady kondenzačních výměníků PCH a GHK, spolu se standardními výměníky PRH a GH, začíná používat většina výrobců na evropském trhu – pro svoji kvalitu, spolehlivost, rozsah výkonu a přesnou regulaci. Těchto kvalit a parametrů je dosahováno již více jak 50 let vývoje a výroby.

Hledáte projekci a montáž vytápění nebo vzduchotechniky?

mám zájem
Copyright 2021 - windMax s.r.o.
Vyrobil UNIFER UNIFER